środa, 18 września 2013

Wycieczka Wrocławskich Argonautów na Osobowice 22.09.2013W niedzielne popołudnie o godzinie 14.00 pod Mostem Milenijnym od strony Osobowic na własnych rowerach wsiadamy do pociągu z powrotu do przeszłości. Jest to kolejna po Kozanowie i Różance wycieczka grupy Wrocławskich Argonautów do jądra Ziemi, kolejna część penetracji naszej tożsamości i poszukiwanie sensu życia w tym wielokulturowym mieście.
Dlaczego Osobowice?
Po pierwsze dlatego że chyba nigdy żadna wycieczka się tam nie udała a nam nic nie jest straszne i lubimy zdrapywać farbę ze starych desek.
Po drugie dlatego że to wspaniałe zapomniane miejsce, które jeszcze 70 lat temu tętniło życiem. Gwar rozmów turystów przeplatał się ze ściszonym szmerem modlitw pątników. Było to miejsce sprawiające wrażenie raczej miejskiego kurortu niż przeciętnego osiedla mieszkaniowego. Architektura na którą będziemy zwracać uwagę to bogactwo form, od baroku do współczesności, nie zapominając o modernizmie, secesji i stylu śląskim.
Bogato zdobione epitafia, płaskorzeźby oraz tajne, bardzo tajemnicze miejsca na zawsze już będą określać Osobowice, ich historię oraz osobliwość.
Niewątpliwym walorem wycieczki będzie możliwość obejrzenia wnętrza zazwyczaj zamkniętej  kaplicy Kornów na Wzgórzu Kaplicznym, oraz podróż tropem Establisementów których na Osobowicach nie brakowało.
Serdecznie zapraszamy - Sklep Irena oraz zaprzyjaźnione TUiTAM 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz